1. Dzisiaj rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. Środa Popielcowa rozpoczyna  Wielki Post. Msze Św. o godz. 800 i 1700 z posypanie głów popiołem. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy od 18 do 60 roku życia, ofiarujmy go w intencji pokoju na Ukrainie. Po Mszach św. zbiórka na pomoc ofiarom wojny na  Ukrainie (wsparcie  seniorów, osoby z niepełnosprawnością oraz rodziny, które z powodu wojny straciły swój dom). Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Rozpoczynają się kwartalne dni  modlitw    o ducha pokuty do niedzieli.
  3. Wielki Post to czas w którym jesteśmy wezwani do czynów pokutnych: postu, jałmużny i modlitwy. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach pasyjnych (Droga Krzyżowa piątek 1700, Gorzkie Żale niedziela 1400) ograniczeniu czasu rozrywek oraz umartwieniu, ascezie.
  4. III Piątek Droga Krzyżowa godz. 1700 po Msza św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. I Niedziela Wielkiego Postu,  Gorzkie Żale godz. 1400  po Msza św. Składka na cele parafialne.
  6. Bóg zapałać za 3 wpłaty na gaz.
  7.  Czasopisma katolickie: Niedziela z artykułem  Gdy chore jest dziecko mówi o obecności i wsparciu w chorobie ; Gość Niedzielny z artkułem Zatrzymaj się człowieku mówi jak dobrze przeżyć  Wielki Post.
  8. Bóg zapłać za dbanie o prządek w kościele . W tym tygodniu proszę panie : Marta Witalec, Karolina Czerkis, Urszula Czaja, Katarzyna Skóra, Maria Jajko.

do użytku wewnętrznego