1. Środa Popielcowa rozpoczyna  Wielki Post. Msze Św. tego dnia o godz. 800 i 1700. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głów popiołem. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy od 18 do 60 roku życia, ofiarujmy go w intencji pokoju na Ukrainie. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Rozpoczynają się kwartalne dni  modlitw o ducha pokuty do  1 niedzieli Wielkiego Postu.
  2. Wielki Post to czas w którym jesteśmy wezwani do pełnienia czynów pokutnych: post, jałmużna i modlitwa. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach pasyjnych (Droga Krzyżowa piątek 1700, Gorzkie Żale niedziela 1400) ograniczeniu czasu rozrywek oraz umartwieniu, ascezie.
  3. Piątek Droga Krzyżowa godz. 1700 po Msza św.
  4. I Niedziela Wielkiego Postu, po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc  Ukrainie. Gorzkie Żale godz. 1400  po Msza św.
  5. Bóg Zapłać za  trzy wpłaty na gaz.
  6.  Prasa Niedziela  z artykułami: Nie pozwól życiu odejść mówi o kontakcie z osobą w kryzysie oraz Czy wystarczy być dobrym człowiekiem. Gość Niedzielny z artykułami: Proch z nadzieją mówi o posypywaniu głów popiołem  oraz Wielki reset. Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży z miarką na Wielki Post.
  7. Bóg zapłać za troskę o porządek w świątyni . W sobotę proszę panie: Maria Janowska, Anna Wiśniowska, Agnieszka Piękoś oraz pana Krzysztofa Majchrowicz. W Wielkim Poście nie ubieramy ołtarza w kwiaty.

do użytku wewnętrznego