1. W święta Bożego Narodzenia radujemy się, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc i ust.
  2. Pragnę złożyć serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, dzięki którym możemy przeżywać Boże Narodzenie:
    • osobom które okazały serce i pomoc w przygotowaniu, wykonaniu odświętnego wystroju świątyni i szopki
    • p. Zbigniewowi Sroka-organiście za prowadzenie śpiewu w czasie liturgii
    • p. Marianowi Reguła-kościelnemu za posługę w zakrystii i szafarza oraz p. Stanisławowi Nieroda
    • za piękną dekoracje kościoła
    • LSO za posługę przy ołtarzu
    • Paniom za troskę o obrusy i bieliznę ołtarzową, szaty liturgiczne, gablotę
    • Bóg zapłać za udział w Roratach, śpiew Godzinek do NMP za Torby Miłosierdzia, dzieciom z lampionami.
  3. Jutro tradycyjnie drugi dzień Bożego Narodzenia, a zarazem ŚWIĘTO Świętego Szczepana Msze św. jak w  każdą niedzielę. Na sumie poświęcenie owsa.
  4. Sołtys wsi Nawsie składa życzenia.
  5. Świąteczne wydanie gazet z ciekawymi i pouczającymi artykułami. Niedziela /10 zł./ z artykułem Jak świętować z przytupem ! mówi o tradycjach świątecznych  na świecie oraz kalendarz  na nowy rok 2023. Gość Niedzielny /15 zł./ z artykułem W owym czasie w Betlejem  mówi o Bogu przychodzącym dzisiaj.
  6. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.