1. Przypominam o zachowanie wszelkich przepisów związanych z epidemią . Pamiętajmy o maseczkach w świątyni.
 2. Dzisiaj oraz w Środę Popielcową zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie.
 3. Środa Popielcowa rozpoczyna  Wielki Post. Msze Św. tego dnia o godz. 800 i 1700. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głów popiołem. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy od 18 do 60 roku życia, ofiarujmy go w intencji pokoju na Ukrainie. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Rozpoczynają się kwartalne dni  modlitw o ducha pokuty do  I niedzieli Wielkiego Postu.
 4. Wielki Post to czas w którym jesteśmy wezwani do pełnienia czynów pokutnych: post, jałmużna i modlitwa. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach pasyjnych (Droga Krzyżowa piątek 1700, Gorzkie Żale niedziela 1400) ograniczeniu czasu rozrywek oraz umartwieniu, ascezie. W kaplicy znajduje się Księga Abstynencji do , której można wpisać swój dar .
 5. I Czwartek modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonu. Spowiedź od godz. 1615 dla klas IV, V, VI.
 6. I Piątek Święto św. Kazimierza pamiętajmy w modlitwie o ks. Biskupie Seniorze Kazimierzu Górnym. Od godz. 1000 odwiedzam chorych w domach, spowiedź od godz. 1600. Droga Krzyżowa godz. 1700 po Msza św.
   i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7.  I Sobota po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi  Panny.
 8. I Niedziela Wielkiego Postu zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św.
   o godz. 730. Gorzkie Żale o godz. 1400 po Msza św., kazania pasyjne wygłosi ks. Stanisław Szczepanik
 9. Sołtys wsi Nawsie informuje że odbiór nakazów podatkowych oraz I raty podatku rolnego i opłaty śmieciowej od 21 lutego do 17 marca od 900 do 1400 w Domu Ludowym.
 10. Ośrodek Kultury w Wielopolu Skrzyńskim, zaprasza dzieci i młodzież na spotkania z muzyką w każdą niedzielę godz. 1400 bliższe formacje  tablica ogłoszeń.
 11. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie-  11 wpłat.
 12. Prasa (8 zł.) : Niedziela  z artykułami: Wielki  Post z dzieckiem mówi o Wielkim Poście przeżywanym w rodzinie oraz Najpobożniejsza diecezja Gość Niedzielny  z artykułami: POMYSŁ NA MIŁOŚĆ  mówi o sile i znaczeniu wielkopostnych umartwień oraz Bóg rzuca wyzwanie, Co ty na to.
 13. Bóg zapłać paniom  za troskę o świątynie. W obecnym tygodniu proszę panie: Maria Janowska, Anna Wiśniewska, Agnieszka Piękoś i pana Krzysztofa Majchrowicz.

do użytku wewnętrznego