1. W święta Bożego Narodzenia radujemy się, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc i ust.
 2. Pragnę złożyć serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, dzięki którym możemy przeżywać Boże Narodzenie:
  • osobom które okazały serce i pomoc w przygotowaniu, wykonaniu odświętnego wystroju świątyni i szopki
  • p. Zbigniewowi Sroka-organiście za prowadzenie śpiewu w czasie liturgii
  • p. Marianowi Reguła-kościelnemu za posługę w zakrystii i szafarza oraz p. Stanisławowi Nieroda
  • LSO za posługę przy ołtarzu
  • Paniom za troskę o obrusy i bieliznę ołtarzową, szaty liturgiczne, gablotę
 3. Bóg zapłać za udział w Roratach, śpiew Godzinek do NMP za Torby Miłosierdzia, dzieciom z lampionami.
 4. Jutro tradycyjnie drugi dzień Bożego Narodzenia, a zarazem ŚWIĘTO  ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA Msze św. jak w  każdą niedzielę. Na sumie poświęcenie owsa.
 5. Dostosujmy się do wymagań władz państwowych zaostrzających reżim sanitarny. Pamiętajmy   o maseczkach w świątyni
 6. Świąteczne wydanie gazet  w cenie 10 zł. z ciekawymi i pouczającymi artykułami. Niedziela z artykułami: Cudowna wymiana mówi o wielkich darach P. Boga oraz Światło w mroku. Gość Niedzielny z artykułem Bóg między nami   mówi o Narodzeniu Pańskim dodatek  płyta CD. Kalendarz Misyjny na 2022.
 7. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.
 

do użytku wewnętrznego