1. III niedziela Adwentu   tzw. niedziela  GAUDATE-radości, że blisko narodzenie Jezusa. Dzisiaj przypada 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce pamiętajmy o ofiarach przez powtórzenie gestu św. Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Reagana, czyli zapalenie świecy w oknie o godz. 1930.
  2. Torby miłosierdzia do pobrania przy gazetach jako pomoc potrzebującym na Święta Bożego Narodzenia, które z darami złożymy w IV niedzielę Adwentu /najbliższą/.
  3. 8 grudnia 2020 r. papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa” z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego, który zakończy się 8 grudnia 2021 r.
  4. Poniedziałek WSP św. Jana od Krzyża.
  5. Środa na Roraty zapraszam klasę VIII.
  6. Piątek od godz. 1615  w konfesjonale będzie  dodatkowy kapłan.
  7. Niedziela składka na cele parafialne.
  8. Ze względów na pandemię:
    • świece i opłatki są dostępne w kościele.
    • nie będzie specjalnej spowiedzi przed Bożym Narodzeniem, proszę korzystać z sakramentu Pokuty przez cały Adwent.  W tygodniu od godz. 1615.  z wyjątkiem soboty i niedzieli pół godziny przed Mszą św.
    • nie będzie tradycyjnej kolędy lecz spotkania kolędowe w kościele dla poszczególnych regionów połączone ze Mszą św. o godz. 1700. Planowane są one  od 04.01.2021, bliższe informacje będą podane.
  9. Bóg zapłać za ofiary do puszek na Kościół na wschodzie zebrano 402 zł.
  10. Bóg zapłać za  wpłaty: dwie na ogrzewanie.
  11. Pamiętajmy   o maseczkach w świątyni i zachowaniu bezpiecznej odległości. Dostosujmy się do wymagań władz państwowych zaostrzających reżim sanitarny.
  12. Przypominam o uporządkowaniu grobów, proszę o opróżnienie boksów z trawą.
  13. Prasa katolicka : Niedziela z artykułem Mieć oczy w głowie czyli posłuszeństwo w Kościele mówi jego rozumieniu ; Gość Niedzielny z artykułem Cud nienaruszonych ciał mówi o ciałach świętych, które zachowują cechy żywego ciała.
  14. Bóg zapłać paniom  za  dbanie o świątynie. W obecnym tygodniu proszę panie: Anna Wiśniewska, Alina Komorowska, Beata Marczyńska, Halina Ochał, Małgorzata Wąs, Elżbieta Kalisztan, Agnieszka Pyra, Bogusława Żuczek. Proszę bardzo o dokładne wysprzątanie świątyni (pajęczyny i kurze z parapetów, mebli, wyczyszczenie ławek). Ubranie choinek po IV niedzieli Adwentu oraz świąteczny wystrój kościoła w poniedziałek, wtorek, środa.