1. Środa Popielcowa rozpoczyna  Wielki Post. Msze Święte tego dnia o godz. 800 i 1700. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głów popiołem. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy od 18 do 60 roku życia. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Rozpoczynają się kwartalne dni  modlitw o ducha pokuty do  I niedzieli Wielkiego Postu.
  2. Wielki Post to czas w którym jesteśmy wezwani do pełnienia czynów pokutnych: post, jałmużna i modlitwa. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach pasyjnych, ograniczeniu czasu rozrywek oraz postanowieniu. W kaplicy znajduje się Księga Abstynencji do ,której można wpisać swoje postanowienie nie picia alkoholu (statystyczny polak wypija 9,5 litra alkoholu rocznie).
  3. Piątek  Droga Krzyżowa godz. 1700 po Msza św. i spotkanie KSM-u.
  4. Niedziela Gorzkie Żale o godz. 1400 . Msza św. po Gorzkich Żalach. Składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne.
  5. 01.03. 2020 ( niedziela) godz. 1130 Zebranie wiejskie w Domu Ludowym ,tematyka: budżet gminy, sprawy różne ( budowa masztu telefonii komórkowej- tablica ogłoszeń).
  6. Zbliża się dzień 07.06 beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Osoby, które pragną wziąć udział w tej uroczystości muszą posiadać karty wstępu rozprowadzane przez parafie. Zamówienia należy złożyć w zakrystii lub kancelarii do 29.02.2020.
  7. Bóg zapłać za ofiary
  8. gaz: dwie wpłaty.
  9. schody- kaplica cmentarna: sześć wpłat
  10. Prasa : Niedziela z artykułami Uwolnieni mówi o wychodzeniu z uzależnień  oraz Post i umartwienie;Gość Niedzielny z artykułami: Przeinformowani  mówi o nadmiernej informacji które do nas docierają oraz Wielki Post i wielki pot. Mały Gość Niedzielny dla dzieci dodatek szkło powiększające na Wielki Post i nie tylko.
  11. Bóg zapłać za dbanie o porządek w kościele . W obecnym tygodniu proszę panie: Maria Kiebała, Lucyna Szypuła, Bernadetta Kowal, Maria Bieszcz.